Znakowanie rowerów tylko do 31 października!

Jeśli wśród mieszkańców Milanówka są jeszcze osoby chętne do oznakowania swojego jednośladu, mają taką możliwość do 31 października. Następnie akcja „oznakuj swój rower” zostanie zawieszona do wiosny 2021 roku.

Przypominamy, że procedura znakowania roweru polega na wygrawerowaniu specjalnym przyrządem, tzw. Engraverem, oznaczenia składającego się z liter i cyfr. W rowerach o znacznej wartości materialnej na prośbę właściciela dokonuje się oznakowania dodatkowych elementów, takich jak: sztyca siodełka, sztyca kierownicy czy obręcze kół. Ponadto, na rowerze umieszcza się naklejkę informującą o oznakowaniu pojazdu. Następnie rower jest rejestrowany w bazie danych Straży Miejskiej w Milanówku.

Aby oznakować swój rower należy uprzednio umówić się na konkretny termin. Jest to podyktowane koniecznością zapewnienia odpowiednich warunków sanitarnych, związanych z obostrzeniami stanu epidemii covid-19. Numer do kontaktu: 22 724 80 45.

W celu oznakowania roweru, właściciel powinien mieć przy sobie: dowód tożsamości, dowód zakupu (paragon/faktura), a w przypadku jego braku pisemne oświadczenie pod rygorem art. 233 k.k., że pojazd stanowi jego własność i nie pochodzi z przestępstwa.

Należy również mieć maseczkę na twarz lub przyłbicę, na miejscu udostępniony będzie płyn dezynfekcyjny.