Znakowanie rowerów

Znakowanie rowerów mieszkańców naszego miasta od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Trwająca od 12 maja tego roku akcja znakowania rowerów będzie kontynuowana do końca października br. Do tej chwili oznakowaliśmy prawie 60 rowerów.

Aby oznakować rower w Straży Miejskiej w Milanówku należy wcześniej  zadzwonić i umówić się ze strażnikami na znakowanie. Można to zrobić pod numerem 22 724 80 45 lub 986. Obowiązują maseczki na twarz i zachowanie 2m odległości. Na miejscu jest płyn dezynfekujący.

Przypominamy, że procedura znakowania roweru, polega na wygrawerowaniu specjalnym przyrządem, tzw. Engraverem, oznaczenia składającego się z liter i cyfr. W rowerach o znacznej wartości materialnej na prośbę właściciela dokonuje się oznakowania dodatkowych elementów, takich jak: sztyca siodełka, sztyca kierownicy, obręcze kół. Ponadto na rowerze umieszcza się naklejkę informującą o oznakowaniu pojazdu. Następnie rower jest rejestrowany w bazie danych straży miejskiej w Milanówku.

Właściciel pojazdu, w dniu znakowania powinien posiadać przy sobie: dowód tożsamości, dowód zakupu – a w przypadku jego braku pisemne oświadczenie pod rygorem art. 233 k.k., że pojazd stanowi jego własność i nie pochodzi z przestępstwa.

Wszystkich chętnych mieszkańców Milanówka zapraszamy do znakowania roweru.