Wakacje w mieście

Miesiące wakacyjne w mieście to czas specyficzny. Część osób wyjeżdża na wczasy, w dalsze czy krótsze podróże, a niektórzy spędzają lato pozostając w miejscu zamieszkania. Są też dzieci, które zostały wraz z rodzicami w domu – dla nich organizowane są różnego rodzaju atrakcje w ramach ,,lata w mieście” -oraz młodzież, która już często sama organizuje sobie czas na terenie miasta.

Dużo wolnego czasu i długie dni zachęcają do aktywności w terenie. Aby wszyscy byli bezpieczni, wzmożone patrole Straży Miejskiej nadzorują teren miasta oraz punkty, w których właśnie w czasie wakacji odnotowywana jest największa liczba mieszkańców, tj. Kąpielisko Retro, boiska miejskie czy park Zielony Dołek. Dodatkowo, te najchętniej odwiedzane przez osoby wypoczywające w Milanówku miejsca kontrolowane są przy wykorzystaniu monitoringu.

Informujemy, że do chwili obecnej nie odnotowaliśmy znaczących incydentów mających wpływ na pogorszenie stanu bezpieczeństwa w okresie wakacyjnym.

Wszystkim życzymy udanej i bezpiecznej reszty wakacji, a my powoli szykujemy akcję ,,Bezpieczna droga do szkoły”, która jak co roku ruszy wraz z rozpoczęciem roku szkolnego.

foto: własne