Zagubiona „kacza rodzina” wróciła do naturalnego środowiska.

W dniu 29 kwietnia miała miejsce niecodzienna interwencja z udziałem Ekopatrolu Straży Miejskiej w Milanówku. Mieszkaniec poinformował dyżurnego, że na terenie targowiska miejskiego porusza się dzika kaczka wraz ze swoimi młodymi. Sytuacja była o tyle niebezpieczna, że młode kaczuszki, nieświadome czyhającego zagrożenia wychodziły na jezdnię, co mogło skończyć się dla nich tragicznie.
 
W związku z realnym i bezpośrednim zagrożeniem dla bezbronnych zwierząt, ekopatrol podjął próbę odłowienia.
W pierwszej fazie działań strażnicy skierowali zwierzęta w wyznaczone miejsce, które ograniczy zagrożenie, a jednocześnie da możliwość sprawnego odłowu. W trakcie interwencji niezbędna była pomoc łowczego, który dysponuje specjalistycznym sprzętem. Wszystko po to, aby w trakcie czynności nie doszło do zranienia młodych lub samicy. Bez uszczerbku wyłapano całą kaczą rodzinę (9 młodych i ich „mama”), którą uwolniono w bezpiecznym, naturalnym środowisku.
 
Jeśli jesteśmy świadkami podobnej sytuacji powinniśmy skontaktować się z Referatem Ochrony Środowiska i Gospodarki Zielenią bądź Strażą Miejską. W obu tych jednostkach uzyskamy informację, co należy zrobić, by pomóc, a nie zaszkodzić zagubionym zwierzętom.