Milanówek, pomoc bezdomnym, straż miejska

Ujemne temperatury, opady śniegu, są realnym zagrożeniem dla bezdomnych. Nie bądź obojętny – pomagajmy !

Nikt się nie spodziewał, że zima w tym  roku okaże się w pełnej odsłonie. Ostanie spadki temperatury poniżej -10 stopni Celsjusza są realnym i poważnym zagrożeniem dla życia i zdrowia osób bezdomnych lub pod wpływem alkoholu.  Zapewne mrozy i efekty zimna w tym miesiącu zbiorą szerokie żniwo, dlatego nie bądźmy obojętni! Pamiętajmy, że bezdomni to też ludzie. Niestety wielokrotnie odmawiają pomocy, nawet przy takich mrozach i warunkach pogodowych. Dlatego milanowscy strażnicy miejscy, prowadzą systematyczną kontrolę miejsc przebywania osób bezdomnych w pustostanach.  Strażnicy całodobowo odwiedzają kilkakrotnie w ciągu pełnionych służb znane miejsca, gdzie gromadzą się bezdomni. Oprócz tego  zagrożenie dla siebie stanowią osoby, które wprowadzają się w stan upojenia alkoholowego.

W tym roku zdarzyło się, że osoby bezdomne odmówiły skorzystania z pomocy w ośrodku udzielającym wsparcie dla bezdomnych. Wszyscy są informowani o współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Milanówku, gdzie  funkcjonariusze pomagają w przewiezieniu ww. osób do takich placówek dla bezdomnych. Dodatkowo patrole naszej straży miejskiej mają na wyposażeniu „termosy z gorącą herbatą” i podczas patroli znanym nam bezdomnym, którzy niestety z tylko im znanych przyczyn zdecydowali się pozostać na „mieście” oferują chociaż gorące napoje.

Apelujemy, aby nie przechodzić obojętnie obok osób bezdomnych – niska temperatura może być dla nich śmiertelnym zagrożeniem. Dodatkowo w przypadku spotkania osoby pod wpływem alkoholu, leżącej na przysłowiowej „ławce” prosimy o reakcje w postaci telefonu, gdyż wychłodzenie organizmu przy obecnych warunkach atmosferycznych może prowadzić do śmierci z wychłodzenia.

Na wszystkie zgłoszenia reagujemy w trybie pilnym, pracujemy całodobowo – wystarczy zadzwonić pod bezpłatny numer telefonu alarmowego 

Prosimy o informacje o nowych miejscach, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. Liczymy na współpracę z mieszkańcami. 

Prognoza pogody na dzisiejszą noc:https://meteo.imgw.pl/?model=alaro&loc=milan%C3%B3wek_milan%C3%B3wek&mode=details