Udzielenie pierwszej pomocy potrąconej kobiecie

W dniu 08.01.2021 o godz. 6.58 czujny operator monitoringu miejskiego zauważył na kamerze w rejonie ul. Kościelnej przy kościele św. Jadwigi jak samochód osobowy potracił pieszego. Pieszy leżał na środku jezdni w odległości kilku metrów od przejścia dla pieszych.

Natychmiast dyżurny straży miejskiej wysłał najbliższy patrol zmotoryzowany w składzie którego był  funkcjonariusz który posiada uprawnienia ratownika medycznego. W ciągu 4 minut od zauważenia zdarzenia na miejsce dotarł Nasz patrol. Na miejsce wezwano także patrol Wydziału Ruchu Drogowego KPP Grodzisk Mazowiecki. Pierwszej pomocy potrąconej kobiecie udzielił strażnik miejski, który na szczęście posiadał odpowiednią wiedzę. Założono kołnierz ortopedyczny, zapewniono komfort cieplny poprzez okrycie folią NRC (koc termiczny).

W związku z urazem głowy oraz barku wezwano także Pogotowie Ratunkowe. Poszkodowana była przytomna, gdy zabierała ją załoga Pogotowia Ratunkowego. Do momentu przybycia odpowiednich służb strażnicy miejscy  zabezpieczyli teren wypadku. Dalsze czynności przejęli policjanci z WRD Grodzisk Mazowiecki w kierunku wyjaśnienia okoliczności wypadku na przejściu dla pieszych.