Uderzyła w Skodę i odmówiła badania alkomatem. Strażnicy Miejscy przekazali kobietę Policji.

22.12 ok godz. 6:45 strażnicy miejscy zostali powiadomieni, że na ul. Warszawskiej doszło do niegroźnej kolizji drogowej, ale sprawczyni próbowała się oddalić z miejsca. To zachowanie wzbudziło zainteresowanie świadków i jeden z nich natychmiast zaalarmował dyżurnego. Patrol Straży Miejskiej zabezpieczył miejsce i podjął czynności w celu wyjaśnienia co tak naprawdę stało się na miejscu zdarzenia. Wersje przedstawione przez kobietę i świadka były spójne – kobieta jadąc swoim autem uderzyła w inny zaparkowany nieopodal pojazd. Pojawiła się jedna bardzo ważna okoliczność – od kobiety czuć było wyraźną woń alkoholu. W tej sytuacji trzeba było obligatoryjnie powiadomić Policję, o czym poinformowano kierowcę.  Po tym Pani zaczęła się nerwowo zachowywać. Zdecydowanie odmówiła pomocy medycznej i w pewnej chwili wyjęła z torebki butelkę wódki, próbując się napić. Gdyby strażnicy nie udaremnili kobiecie wypicia choćby odrobiny alkoholu, wyniki badania mogłyby zostać podważone. Kobieta starała się oddalić, krzycząc aby mundurowi zostawili ją w spokoju. Dosłownie za chwilę na miejsce przybył patrol Policji, który przejął czynności. Sprawczyni wstępnie odmówiła poddania się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Kobietę pozostawiono do dalszych czynności funkcjonariuszom Ruchu Drogowego.

Przypominamy, że w siedzibie Straży Miejskiej przy ul. Warszawskiej 32 można poddać się badaniu na zawartość alkoholu. Strażnicy dysponują homologowanym alkomatem „Alcoblow”, który jest prostym i bezkontaktowym urządzeniem określającym obecność lub brak alkoholu w próbce wydychanego powietrza. To dokładnie takie samo urządzenie, którego używają Policjanci Ruchu Drogowego.

Bądź odpowiedzialnym uczestnikiem ruchu drogowego. Jeżeli masz wątpliwości co do swojej dyspozycji – przyjdź do Straży Miejskiej.

Dyżurni są do Państwa dyspozycji 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu.