Samochód nie odpala ? Milanowska Straż Miejska pomoże za darmo.

Niektórym kierowcom interwencja straży miejskiej raczej nie kojarzy się z niczym pozytywnym. Milanowska straż miejska już od dziesięciu lat prowadzi tzw. „akcję uruchamiania ” aut, która cieszy się z każdym rokiem coraz większym zainteresowaniem.

W przypadku problemów z odpaleniem samochodu wystarczy zadzwonić na dyżurny numer 986 i poprosić strażników o pomoc. W miarę możliwości na miejsce skierowany zostanie wówczas patrol wyposażony w urządzenie rozruchowe, które automatycznie dobiera parametry prądu do zamontowanego w naszym pojeździe akumulatora i pomaga uruchomić silnik.

Pomoc w tego typu sprawach udzielana jest zmotoryzowanym w godzinach pracy patroli, czyli w Milanówku całodobowo. By z niej skorzystać nie trzeba być mieszkańcem Milanówka. Wystarczy, że jesteśmy właścicielem samochodu, a nasz pojazd ma ważne badania techniczne.  Chociaż na przyjazd strażników trzeba niekiedy trochę poczekać (patrole kierowane są do potrzebujących kierowców w miarę możliwości), w zeszłych latach mieszkańcy chwalili sobie ofiarność strażników miejskich z Milanówka.

Tylko w pierwszych dwóch tygodniach stycznia b.r. strażnicy pomogli już uruchomić  ponad 20 pojazdów zwłaszcza, że zimowa aura powoduje, iż akumulatory w samochodach odmawiają posłuszeństwa. Warto dodać, że śladem wytoczonym przez Milanówek podążają również inne miejscowości.

Podobne akcje cyklicznie organizowane są też w Grodzisku Mazowieckim, (a od niedawna)* w Brwinowie. Wszystkim strażnikom zależy, aby straż miejska nie kojarzyła się tylko z blokadami kół i „babciami z pietruszką” dlatego z miłą chęcią podejmują działania na rzecz mieszkańców  i służą pomocą.

*Sprostowanie z dn 14.01.2021 : Z informacji przekazanych od SM Brwinów – akcję pomocy w tym zakresie prowadzą od dłuższego czasu (lat).