Poszukiwany i bez uprawnień uderzył w drzewo. Próbę oddalenia się udaremnili Strażnicy Miejscy.

Pomimo wielu apeli, strażnicy miejscy wciąż interweniują w sprawie nieodpowiedzialnych kierowców na terenie Milanówka. Mężczyzna wsiadł za kierownicę Volkswagena 1 stycznia ok. godz. 11:00. Dyżurny Straży Miejskiej odebrał zgłoszenie, iż kierowca Golfa uderzył w drzewo na ul. Grudowskiej. Patrol udał się na miejsce, gdzie zastał opisywany pojazd w zatoce autobusowej. Jego kierowca próbował się pospiesznie oddalić, ale próbę udaremnił mu jeden ze strażników. Mundurowy przeprowadził z mężczyzną rozmowę, dotyczącą okoliczności zdarzenia. Wymiana zdań szybko potwierdziła przypuszczenia strażników – z ust sprawcy czuć było wyraźną woń alkoholu. Funkcjonariusze ujęli kierowcę,  zabezpieczyli kluczyki od pojazdu i miejsce, w którym pojazd został porzucony. W toku czynności mężczyzna przyznał się do kierowania autem. Osoba została przekazana przybyłemu na miejsce patrolowi Policji. Okazało się, że brawura mężczyzny była znacznie większa niż wydawało się to na początku. Na jaw wyszło, że kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami i był poszukiwany przez Policję. Sprawna reakcja mundurowych pozwoliła wyeliminować nieodpowiedzialnego uczestnika ruchu i być może zapobiegła potencjalnej tragedii.

Przypominamy, że w siedzibie Straży Miejskiej przy ul. Warszawskiej 32 można poddać się badaniu na zawartość alkoholu. Strażnicy dysponują homologowanym alkomatem „Alcoblow”, który jest prostym i bezkontaktowym urządzeniem określającym obecność lub brak alkoholu w próbce wydychanego powietrza.

Bądź odpowiedzialnym uczestnikiem ruchu drogowego. Jeżeli masz wątpliwości co do swojej dyspozycji – przyjdź do Straży Miejskiej.

Dyżurni są do Państwa dyspozycji 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu.