POMOC UCHODŹCOM W MILANÓWKU

W tych trudnych chwilach dla Ukrainy, również i Urząd Miasta w Milanówku śpieszy z pomocą dla uchodźców. Dla osób uciekających przed skutkami konfliktu zbrojnego, terytorium naszego kraju stało się bezpiecznym azylem. Polacy nie szczędzą wysiłku i zaangażowania dla zapewnienia schronienia dla osób, którzy chcą zapewnić sobie i najbliższym spokojne życia.

Milanowski magistrat uruchomił już punkt tymczasowy w OSP w Milanówku, dla osób przybywających z Ukrainy. Stanowi on główne miejsce do dalszej pomocy i relokacji tych osób. Strażacy udzielają pomocy przy zapewnieniu podstawowych potrzeb materialnych i bytowych.

W Miejskiej Hali Sportowej nr 2 przy Szkole Podstawowej nr 1 uruchomione zostało miejsce do noclegu i odpoczynku. Po tej chwili wytchnienia, będą mogli zastanowić jakie dalsze kroki podjąć.

Również i nasi strażnicy aktywnie włączyli się pomoc. Zapewnienie transportu najpotrzebniejszych rzeczy do przenocowania oraz udzielanie informacji to tylko niektóre z form pomocy jakiej udzielamy.

W tym miejscu dziękujemy wszystkim, którym los drugiego człowieka nie jest obojętny i w odruchu solidarności pomagają w możliwy dla siebie sposób.

Jednocześnie informujemy, iż wszelkie informacje na temat form pomocy można uzyskać w siedzibie OSP przy ul. Warszawskiej w Milanówku oraz pod nr tel. 22 758 34 25. Natomiast osoby które dysponują możliwościami kwaterunkowymi prosimy o kontakt z p. Łukaszem Łumińskim nr tel. 500-018-449. Aktualne informacje o tym jak udzielana jest pomoc i w jakim zakresie, można uzyskać na stronach: https://pl-pl.facebook.com/MilanowekMiastoOgrod/ i https://pl-pl.facebook.com/osp.milanowek/