Patrole rowerowe

W Milanówku od wielu lat, wraz z nadejściem wiosny i cieplejszych dni, praktykowana jest forma patrolowania miasta…………na rowerach.

Dzięki patrolom rowerowym strażnicy są w stanie dotrzeć w miejsca, do których nie jest możliwe dojechanie radiowozem. Patrolujący na rowerach funkcjonariusze Ekopatrolu pilnują porządku i bezpieczeństwa głównie na terenach rekreacyjnych, na ścieżkach rowerowych oraz kontrolują stan sprzętu w samoobsługowych serwisach rowerowych zlokalizowanych w centrum miasta. Oprócz tego, strażnicy są bardziej dostępni dla mieszkańców. Mogą rozmawiać z nimi i udzielać rad dotyczących bezpieczeństwa na drodze oraz innych spraw związanych z funkcjonowaniem miasta. Warto też wspomnieć, że patrol rowerowy jest bardziej przyjazny dla środowiska niż tradycyjny samochód patrolowy, co ma wpływ na ochronę naszej planety. Najczęściej będzie można je spotkać w centrum miasta, na ścieżkach rowerowych, w okolicach parków miejskich czy szkół.

Patrole rowerowe planujemy realizować w okresie wiosenno-letnim, które stanowić będą uzupełnienie innych dotychczasowych form patrolowania a ich ilość dostosowana zostanie do aktualnych możliwości kadrowych.

foto: UMM