Patrole rowerowe strażników wyjechały na ulice Milanówka.

Sprzyjająca pogoda oraz złagodzenie ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa, sprawiły, że na ulicach Milanówka oraz terenach rekreacyjnych, pojawiło się więcej rowerzystów. Nad bezpieczeństwem kierujących jednośladami czuwać będą patrole rowerowe milanowskich strażników miejskich.

W związku z pandemia koronawirusa oraz wspólnymi działaniami z Policją w zakresie obostrzeń sanitarnych i kontrolami mieszkańców objętych kwarantanną dopiero teraz strażnicy ruszyli w patrole na rowerach. Od maja 2013 roku, funkcjonariusze z Milanówka dysponują dwoma rowerami. Patrole rowerowe zostały mile przyjęte przez mieszkańców i zakorzeniły się w lokalnej społeczności.

W miarę możliwości, patrole rowerowe będą kierowane w pierwszej kolejności w rejon rekreacyjno – wypoczynkowy i w miejsca, gdzie dojazd radiowozem jest utrudniony lub niemożliwy. Strażnicy miejscy patrolować będą także ścieżki rowerowe. Główne zadania to reagowanie na wykroczenia popełniane przez osoby odpoczywające na terenach rekreacyjnych, w szczególności kierujących jednośladami, pieszych, rolkarzy.