Niespodziewany gość

W dniu wczorajszym w godzinach popołudniowych, jeden z mieszkańców Milanówka zaalarmował dyżurnego Straży Miejskiej, że na jego posesji w centrum miasta znajduje się młody przestraszony koziołek. Natychmiast na miejsce skierowani zostali funkcjonariusze z Ekopatrolu. Zauważyli jak zwierzę nie mogąc odnaleźć wyjścia, próbuje przedostać się przez ogrodzenie, na sąsiednią posesję, raniąc się przy tym w racicę. Opanowanie i cierpliwość oraz profesjonalny sposób działania doprowadziły do bezpiecznego odłowienia koziołka. Powiadomiony został lekarz weterynarii, który opatrzył ranę i zaaplikował środki uspokajające. Tak zaopiekowany koziołek został  przewieziony i wypuszczony w lesie na terenie Milanówka.

W tym miejscu warto przypomnieć kilka podstawowych zasad jakie należy zachować widząc dzikie zwierzę, w szczególności poza jego naturalnym środowiskiem. Przede wszystkim nie należy samemu panikować i wykonywać gwałtownych ruchów, starać się nie zwracać na siebie uwagi. Nie wolno też straszyć i płoszyć zwierzęcia. Powoli oddalić się z miejsca w którym znajdują się one znajdują lub pozostać w bezruchu co jest niezwykle ważne w przypadku napotkania dzików. Należy przy tym pamiętać, że niemal każde przestraszone dzikie zwierzę może być niebezpieczne dla człowieka.

Przypominamy, iż pod numerem alarmowym 986, przez całą dobę czuwają nasi funkcjonariusze, którym można zgłaszać interwencje związane z ochroną życia i zdrowia zwierząt.