Nieostrożny kierowca położył …kilka słupów telekomunikacyjnych

W zeszły weekend ok.godz. 10.00 dyżurny straży miejskiej w Milanówku przyjął telefoniczne zgłoszenie od mieszkańca ulicy Średniej, o kierowcy ciężarówki który uszkodził linię telekomunikacyjną w tym wyrwał kilka słupów nośnych z podłoża.  Natychmiast zadysponowano patrol , aby udał się w wskazy rejon. W tym samym czasie świadek podał numery rejestracyjne pojazdu który oddalił się w nieznanym kierunku. Informacja ta została przekazana do operatora monitoringu miejskiego w celu ustalenia, czy sprawca nie znajduje się w najbliżej okolicy. Podczas, gdy operator monitoringu przeglądał kamery na miejsce zdarzenia dotarł patrol zmotoryzowany.

Na ulicy Średniej miedzy numerami 53 a 70 funkcjonariusze straży miejskiej stwierdzili na jezdni i poboczu leżące kable, w tym słupy betonowe stwarzające zagrożenie w ruchu drogowym. Linia telefoniczna została zerwana i część kabli niebezpiecznie zwisała nad drogą . Ze względu na zagrożenie jakie stanowiły zerwane druty i słupy natychmiast przystąpiono do zabezpieczenia miejsca  oznaczając je taśmą ostrzegawczą oraz wstrzymując ruch lokalny na ulicy. Powiadomiono także odpowiednie służby w celu dalszego zabezpieczenia i uprzątnięcia uszkodzonej infrastruktury .

W tym czasie dzięki czujności mieszkańca, który był świadkiem i zapamiętał numery rejestracyjne ustalono poprzez operatora monitoringu , gdzie oddalił się kierowca pojazdu ciężarowego.  Powiadomiono jednostkę Policji, która na miejsce skierowała patrol Wydziału Ruchu Drogowego,  który przejął dalsze czynności służbowe.