Nieoczekiwane zakończenie interwencji Strażników Miejskich i inspektorów fundacji.

Niecodzienny obrót zdarzeń przybrała jedna z interwencji Strażników Miejskich z Milanówka.

Strażnicy Miejscy współpracują nie tylko z innymi umundurowanymi formacjami, ale starają się także wspierać inicjatywy, które działają na rzecz zwierząt.

1.08 funkcjonariusze Straży Miejskiej zostali wezwani na miejsce czynności prowadzonych przez wolontariuszy Fundacji Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt VIVA!. Przy jednym z bloków na terenie ul. Królewskiej w Milanówku, wolontariuszki napotkały na trudności przy przeprowadzeniu czynności, w związku ze zgłoszeniem znęcania się nad zwierzęciem. Mimo wielu prób kontaktu, nikt nie otwierał drzwi. W środku było wyraźnie „kogoś” słychać. Często w takich sytuacjach wizyta mundurowych, przedstawienie podstaw, powoduje umożliwienie prowadzenia dalszych działań przez inspektorów fundacji przy asyście Straży Miejskiej. Interwencja podjęta równocześnie przez dwa podmioty gwarantuje nie tylko obiektywność, ale także przyspiesza procedurę związaną ze zgromadzeniem dokumentacji, dotyczącej potwierdzenia lub wykluczenia znęcania się nad zwierzęciem. Po przybyciu na miejsce patrolu Straży Miejskiej sytuacja nie uległa zmianie. Drzwi do mieszkania wciąż pozostawały zamknięte. Funkcjonariusze i inspektorzy Fundacji musieli sprawdzić wszystkie możliwości skontaktowania się z mieszkańcem. W związku z faktem, że lokal znajdował się na parterze, podejmujący interwencję przeszli na trawnik od strony balkonu. Drzwi balkonowe były otwarte, ale wejście do części mieszkalnej było zabezpieczone kratą. W takich sytuacjach pozostaje przełożyć realizację kontroli na inny termin. Pojawiły się jednak niecodzienne okoliczności przyspieszające realizację interwencji. Na balkonie oprócz sierści i koca wskazujących na obecność psa, zauważono także … krzaki konopi. W związku ze „znaleziskiem” wezwano Policję.

W toku dalszych czynności nie stwierdzono nieprawidłowości, związanych z opieką nad zwierzęciem. Przybyły na miejsce lokator posiadał jednego psa, którego stan nie budził zastrzeżeń.

Załoga Policji zabezpieczyła rośliny i prowadzi osobne postępowanie.