Niedzielny nietrzeźwy kierowca ujęty „na gorąco” przez milanowskich strażników miejskich

W niedzielę 25 października br. na terenie Milanówka funkcjonariusze patrolu interwencyjnego straży miejskiej , dokonali ujęcia mężczyzny kierującego samochodem osobowym pod wpływem alkoholu, który zatrzymał się na stacji paliwowej „Orlen” w celu uzupełnienia…. napojów wyskokowych.

W trakcie patrolu ul. Królewskiej w rejonie stacji paliw strażników miejskich zatrzymał mężczyzna zaniepokojony dziwnym zachowaniem na drodze innego kierowcy. Poprosił o interwencję, wskazując mężczyznę wg. niego jadącego za nim „wężykiem”. Podejrzany kierowca na widok funkcjonariuszy idących w jego kierunku próbował oddalić się z miejsca na tyły parkingu stacji paliw. W czasie kontroli wyczuwalna była silna woń alkoholu. W związku z faktem, że 41-letni mężczyzna – obywatel Ukrainy nie miał przy sobie dokumentów i nadal chciał oddalić się z miejsca ujęcia wobec czego użyto środków przymusu bezpośredniego. Na miejsce wezwano policję w celu prowadzenia dalszych  czynności w tej sprawie. Wydział Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim, przejął zatrzymanego nietrzeźwego niedzielnego kierowcę.

Dzięki czujności mieszkańca i zaufania jakim cieszą się milanowscy strażnicy doszło do szybkiej i efektywnej reakcji czyli skutecznego ujęcia nietrzeźwego przez funkcjonariuszy. Być może, zgłoszenie mieszkańca i szybka interwencja funkcjonariuszy uprzedziły potencjalną tragedię i  nie doszło do nieprzewidzianych zdarzeń na drodze w wyniku których mogły by ucierpieć inni uczestnicy ruchu.