83-letni mężczyzna już bezpieczny – strażnicy pomogli !

W dniu wczorajszym (07.01.2021) około godziny osiemnastej do siedziby Straży Miejskiej zgłosiła się mieszkanka Milanówka która zaniepokojona zachowaniem starszego mężczyzny zainteresowała się jego losem.  Mężczyzna chciał dostać się do Lublina. Nie posiadał dokumentów, ani żadnych innych przedmiotów. Twierdził ,że wyszedł sanatorium. Zachowanie jego nie było racjonalne, zwłaszcza w zakresie tego co mówił. Wszystko wskazywało na demencję starczą. Wszczęto procedury mające na celu ustalenie kim jest mężczyzna oraz gdzie zamieszkuje.

Okazało się, że 83-latek wyszedł nie zauważony z Domu Pomocy Społecznej i trwają jego poszukiwania. Mężczyzna cały i zdrowy wrócił pod opiekę placówki. Dziękujemy mieszkańcom Milanówka za czujność oraz okazywane zainteresowanie wobec seniorów, zwłaszcza w okresie gdy na zewnątrz jest coraz zimniej i zapowiadają wysoki spadek temperatury. Gdyby nie zainteresowanie mieszkanki  staruszek  mógł nie przeżyć nocy.

Przypominamy, że Straż Miejska w Milanówku działa całodobowo, siedem dni w tygodniu. Zgłoszenia przyjmujemy drogą telefoniczną pod numerem 22 7248045 lub bezpłatnym numerem alarmowym 986 z terenu miasta Milanówka.