Demoralizacja nastolatków – spożywanie piwa na terenie placu zabaw

Operator monitoringu miejskiego czujnym okiem wypatrzył, na terenie zmodernizowanego placu zabaw „Zielony Dołek”  grupę młodych mężczyzn , którzy spożywali z butelki alkohol w postaci piwa. Natychmiast dyżurny zadysponował patrol zmotoryzowany straży miejskiej, zwłaszcza że w pobliżu przebywały rodziny a wśród nich małe dzieci. Na widok funkcjonariuszy grupa młodych ludzi zaczęła uciekać.

Po wskazaniu przez operatora monitoringu jednego z spożywających alkohol udało się go zatrzymać .W trakcie legitymowania okazało się , że młody mężczyzna jest nieletni i ma…. 15 lat( choć jego wygląd wskazywał, że jest starszy) .  Z uwagi na fakt, że spożywającym alkohol był nieletni  i doszło do ujawnienia demoralizacji nastolatków na miejsce wezwano patrol policji. Nieletni został przewieziony na Komisariat Policji w Milanówku i dalsze czynności przeprowadziła policja.

Przypominamy, że sprzedaż alkoholu nieletnim jest zakazana, a sprzedający powinien żądać dowodu osobistego przy sprzedaży napoi alkoholowych.