Bądźmy czujni. Starsze osoby potrzebują pomocy chociaż o nią nie proszą

W Boże Ciało przypadkowa osoba przyprowadziła do siedziby straży miejskiej w Milanówku zdezorientowanego mężczyznę w podeszłym wieku. Starszy Pan nie wiedział, gdzie się znajduje i nie wiedział jak trafić do miejsca zamieszkania. Ponadto skarżył się na złe samopoczucie.

Wezwano Pogotowie Ratunkowe, ale na szczęście okazało się, że mężczyzna nie potrzebuje pomocy lekarskiej, a jest jedynie roztrzęsiony i emocje wpłynęły na jego samopoczucie, co ze względu na wiek było w pełni uzasadnione.

Reasumując wszystko skończyło się szczęśliwie – po udzieleniu niezbędnej pomocy, ustalono tożsamość mężczyzny. Osobę przekazano opiekunowi.

Milanowscy strażnicy mają prośbę, a mianowicie mając pod opieką osobę starszą w tym przypadku z chorobą Alzheimera prosimy o umieszczenie na ubraniach starszej osoby specjalnych naszywek z kontaktem telefonicznym oraz adresem zamieszkania. Ponadto im szybciej zgłosimy Straży Miejskiej, czy Policji fakt oddalenia się starszej osoby bez wiedzy opiekuna, tym większe szanse na odnalezienie poszukiwanego bez poważnych konsekwencji dla jego zdrowia.

Chcielibyśmy z tego miejsca także podziękować anonimowej osobie, która przyprowadziła mężczyznę do siedziby Straży Miejskiej w Milanówku za okazaną empatie i pomoc starszemu mężczyźnie w szczęśliwym powrocie do domu.