Od 12 maja strażnicy z Milanówka ruszają z akcją znakowania rowerów

W tym roku –  w związku z ogłoszoną pandemią COROVID-19  niestety nie było do tej pory możliwości znakowania rowerów. W związku z dużym zainteresowaniem mieszkańców i licznymi telefonami od 12 maja wznawiamy akcję znakowania rowerów.

W zeszłym roku mimo obostrzeń sanitarnych oznakowano ponad 100 rowerów. Była to rekordowa liczba, być może w tym roku będzie ich jeszcze więcej.

Aby oznakować rower w Straży Miejskiej w Milanówku należy wcześniej  zadzwonić i umówić się ze strażnikami na znakowanie. Można to zrobić pod numerem 22 724 80 45 lub 986. Obowiązują maseczki na twarz i zachowanie 2m odległości. Na miejscu jest płyn dezynfekujący.

Przypominamy, że procedura znakowania roweru, polega na wygrawerowaniu specjalnym przyrządem, tzw. Engraverem, oznaczenia składającego się z liter i cyfr. W rowerach o znacznej wartości materialnej na prośbę właściciela dokonuje się oznakowania dodatkowych elementów, takich jak: sztyca siodełka, sztyca kierownicy, obręcze kół. Ponadto na rowerze umieszcza się naklejkę informującą o oznakowaniu pojazdu. Następnie rower jest rejestrowany w bazie danych straży miejskiej w Milanówku.

Właściciel pojazdu, w dniu znakowania powinien posiadać przy sobie: dowód tożsamości, dowód zakupu – a w przypadku jego braku pisemne oświadczenie pod rygorem art. 233 k.k., że pojazd stanowi jego własność i nie pochodzi z przestępstwa.

Wszystkich chętnych mieszkańców Milanówka zapraszamy do znakowania roweru.