1,18 mg/l – nieodpowiedzialny rowerzysta na ul. Książenickiej.

Dla kierowców jesienna aura charakteryzuje się dużo trudniejszymi warunkami na drogach. W tej perspektywie niechronieni uczestnicy ruchu drogowego podejmują kroki, związane z  zachowaniem szczególnej ostrożności, tak aby kierowca mógł dostrzec ich z dostatecznej odległości. Noszenie odblasków, czy zachowanie zasady ograniczonego zaufania może uchronić pieszego, czy rowerzystę przed poważnymi następstwami nieplanowanego „spotkania” z autem.

Niewykluczone, że w tym kontekście Strażnicy Miejscy z Milanówka uchronili rowerzystę przed poważnym niebezpieczeństwem. 23.11 funkcjonariusze na ul. Książenickiej w Milanówku zatrzymali rowerzystę do kontroli drogowej, w związku z wyraźnie „słabszą dyspozycją”. Osoba jadąc jednośladem, miała wyraźny problem z obraniem prawidłowego toru jazdy. Przypuszczenia strażników, co do trzeźwości rowerzysty okazały się słuszne – w chwili kontroli wyczuli charakterystyczną woń alkoholu. Wezwany na miejsce patrol Policji potwierdził ustalenia strażników  – sprawca poruszając się publiczną drogą był nietrzeźwy.  Alkomat wskazał w badaniu 1,18 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

Zdecydowane działania strażników doprowadziły do wyeliminowania z ruchu drogowego osoby, której zachowanie mogło być przyczyną tragedii.

Przypominamy, że w siedzibie Straży Miejskiej przy ul. Warszawskiej 32 można poddać się badaniu na zawartość alkoholu. Strażnicy dysponują homologowanym alkomatem „Alcoblow”, który jest prostym i bezkontaktowym urządzeniem określającym obecność lub brak alkoholu w próbce wydychanego powietrza. To dokładnie takie samo urządzenie, którego używają Policjanci Ruchu Drogowego.

Bądź odpowiedzialnym uczestnikiem ruchu drogowego. Jeżeli masz wątpliwości, co do swojej dyspozycji-  przyjdź do Straży Miejskiej.

Dyżurni są do Państwa dyspozycji 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu.